Video/ Thirrjet raciste, pamjet e lojtarit duke qarë bëjnë xhiron e botës

Ka qenë thjesht një ndeshje miqësore, por fragmente nga kjo ndeshje kanë bërë xhiron e botës.

Në ndeshjen mes ekipeve të Bundesliga 2, fl Bohum, që luante ndaj zviceranëve të St Galen, një incident ka shfaqur edhe një herë problemin e racizmit.

Mbrojtësi me origjinë angleze, 20-vjeçari Xhordi Osei-Tutu, që aktivizohet tek Bohum, është përballur me thirrje raciste nga tifozët kundërshtarë, ndërsa në minutën e 42 ai i tërheq vëmendjen trajnerit, ndërsa nuk duron më dhe largohet nga fusha me lot në sy.

LEXO DHE :  Të hënën nis viti i ri shkollor, policia bën paralajmërimin e fortë

Edhe pse shokët e tij të skuadrës, e përqafojnë atë, ai duket mjaft i revoltuar me këto thirrje.

Klubi zviceran u shpreh se ka nisur një hetim për tifozët e vet, për këto thirrje, por mohuan se lojtarët e tyre në fushë të kenë thënë diçka të pahijshme. / I.M-Dritare.net

videoplayback on Vidnews.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.