Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Video/ Starton ndeshja e parë në Arenën Kombëtare

Video/ Starton ndeshja e parë në Arenën Kombëtare

Arena Kombëtare, që do të mbajë emrin e ri “Air Albania Stadium” ka ndezur dritat dhe ka pritur ndeshjen e parë në tapetin e gjelbërt.

Përballja e kampionatit kombëtar për femra mes Vllaznisë dhe Apolonisë, ka shërbyer si një provë për stadiumin, ndërsa ndeshja zyrtare e parë do të luhet me datën 17 në përballjen mes Shqipërisë dhe Francës.

Të pranishëm përveç specialistëve të Federatës Shqiptare të Futbollit, në ndeshjen e femrave, kanë qenë edhe inspektorët e UEFA-s, që kanë testuar të gjitha sistemet.

Arena Kombëtare, ka një kapacitet prej afro 22 mijë vendesh, ndërsa ka kushtuar 75 milion euro./ I.M-Dritare.net

Shou me dritat on Vidnews.