Video/ Rrëzohet helikopteri në Greqi, vdesin 3 persona

2 turistë rusë, dhe piloti i një helikopteri kanë humbur jetën pasi mjeti i tyre është rrëzuar pak pasi është ngritur në ajër.

Medat greke kanë publikuar videon e rrëzimit të helikopterit, ndërsa në bord ishin vetëm 3 persona.

Në video shihet tymi që del nga motori i helikopterit dhe më pas rrëzohet në det. Një dëshmitar ka thënë se pasi u ngrit në fluturim, u dëgjua një shpërthim dhe filloi të dilte tym.

LEXO DHE :  Destabiliteti, rruga e Ilir Metës për të penguar ardhjen e 1.15 miliardëve të Rindërtimit

Mesa duket piloti tentoi ta kthente sërish helikopterin në pistë dhe në atë moment goditi kabllot e korrentit, duke u rrëzuar në det.

Mediat greke, raportojnë se helikopteri ka tentuar të kalojë po
shtë telave të energjisë por nuk ka arritur, ndërsa ka rënë në det./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.