Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Video/ Qëllohet me vezë Erion Veliaj

Video/ Qëllohet me vezë Erion Veliaj

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, është pritur me protesta ditën e sotme para nisjes së takimit me artistët, ku po diskutohet për prishjen dhe rindërtimin e Teatrit Kombëtar.

Kanë qenë të rinjtë e Partisë Demokratike ata që i janë afruar dhe e kanë qëlluar atë me vezë. Veza i ka kaluar shumë pranë Velisë, por nuk ka mundur ta kapë atë.

Kryebashkiaku është shmangur dhe ka hyrë brenda godinës ku po mbahet takimi, për të shmangur situata të tjera./d.m-dritare.net

[video src="https://www.cdnimpuls.com/dritare.net/media/39bdcf3241e6e0bcea45f442352989c0.mp4" ]