Video/ Futi qenin në xhami, gruaja rrezikon 5 vite burg

Indonezi- Një grua katolike rrezikon të dënohet me 5 vite burg pasi lejoi qenin e saj që të vraponte brenda një xhamie, duke u akuzuar për blasfemi.

Qentë konsiderohen si një kafshë e papastër nga myslimanët konservatorë dhe gjithashtu një tjetër akuzë për katoliken është përdorimi i këpucëve brenda në tempullin mysliman.

LEXO DHE :  51-vjeҫari përplas për vdekje, 49-vjeҫaren në Malësi të Madhe

Në pamjet e publikuar online duket katolikja duke debatuar me hoxhën e xhamisë, i cili edhe e ka shtyrë gruan e cila la qenin të lirë brenda xhamisë./e.k-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.