Video e rrëzimit të avionit në Rusi, 62 të vdekur

Një aksident tragjik ka ndodhur orët e para të mëngjesit të së shtunës në Rusi ku një avion me të paktën 62 persona në bord është rrëzuar teksa ulej në aeroportin e qytetit jugor Rostov-on-Don.Të gjithë udhëtarët kanë mbetur të vdekur mes tyre gra e fëmijë.

Avioni, një Boeing 738-800, i kompanisë “FlyDubai” ishte nisur nga Dubai, ndërsa si destinacion kishte pikërisht Rostovin. Mediat ruse shkruajnë se aksidenti ka ndodhur rreth orës 03:50 me orën lokale, ndërsa avioni është aksidentuar në tentativë për t’u ulur në aeroport për shkak të shikueshmërisë së ulët dhe era e fortë.

LEXO DHE :  Ja si duket vjeshta nëpër botë!

Avioni ka bërë disa rrotullime para se të ulej në pamundësi shikueshmërie ka humbur kontrollin duke shkaktuar tragjedinë. Sipas mediave ndërkombëtare në bord udhëtonin 55 pasagjerë dhe 7 anëtarë të ekuipazhit të cilët kanë humbur jetën por kjo ende jo e thënë zyrtarisht

Kompania “FlyDubai” është krijuar në vitin 2009 me qendër në Dubai, ndërsa fluturon në më shumë se 90

Më poshtë është videoja e rrëzimit të avionit.

[ot-video][/ot-video]

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.