Veliaj: S’është burrni të paguash shkrime që shajnë Shqipërinë, me lekët e rusit

Kryebashkiaku i  Tiranës, Erion Veliaj ndërsa ndodhet në takim me banorët e Shëngjergjit ka folur edhe për protestën e opozitës së bashkuar. Ndërsa thotë se, disa shqiptarë flasin mirë për Shqipërinë, disa të tjerë, sipas tij janë gati të paguajnë me lekë rusi, çdolloj shkrimi që shan Shqipërisë.  

“E keni vënë re që ca njerëz vetëm e shajnë Shqipërinë. Kur janë këtu këndojnë himnin me zë të çjerrë, por nuk duan me ja dit për himnin se e kanë ndërruar pasaportën. E shohin Shqipërinë vetëm për ta mjelë. E mjelin këtu, edhe i pinë qumështin në Holandë, në një vend tjetër. Jo të gjithë sillen siç jemi sjellë ne, që flasim vetëm mirë për Shëngjergjin, a thua se nuk e dimë ne që ka disa probleme që duhen zgjidhur. Por ke një rob që e do, ti nuk i flet dot për nishanin në fytyrë, por i flet për mirësinë, për sa e do, për çfarë mund të bëjmë bashkë, i rreh shpatullat, i thua që unë jam krenar për ty, e inkurajon, i jep zemër, i jep optimizëm, i jep pozitivitet. Por nuk e bëkemi të gjithë shqiptarët këtë punë. Ca shqiptarë vetëm bëjnë shqiponjën pas mitingjeve ku kanë shkatërruar institucionet me stemën e shqiponjës. Ca shqiptarë e bëjnë shqiponjën, pasi kanë dhunuar policët me shqiponjë në ballë. Kjo nuk është normale. Kjo nuk është vetëm betejë partish, por betejë dy mentalitetesh të ndryshme. Disa shqiptarë që për mirë dhe për të keq janë gjithmonë aty, dhe flasin mirë për Shqipërinë, dhe disa të tjerë që marrin paratë e rusit, janë gati të paguajnë çdo lloj shkrimi që shan Shqipërinë. Nuk shkon kjo. Nuk është burrni.”,- tha Veliaj./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Flet profesori i sëmundjeve infektive: Koronavirusi, një i njohur i vjetër i mjekëve

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.