Turneu i bamirësisë/ Italia fiton ndaj Shqipërisë, shkon në finale!

Është mbyllur ndeshja e parë mes Shqipërisë dhe Italisë, në “Air Albania” në kuadër të turneut “Luajmë dhe rindërtojmë së bashku”.

Shqipëri-Itali ishte sfida e parë që do të zhvillohet në këtë turne, ndërsa për 35 minuta sa zgjati loja skuadrat nuk kanë shënuar gol.

Koha e rregullt përfundoi në barazim 1-1 falë golave të Espozitos dhe Bogdanit, ndërkohë që italianët triumfuan me penallti 3-2.

LEXO DHE :  Arrestimet për tërmetin/ Lirohen 12 persona, 7 mbeten në burg!

SHQIPËRI-ITALI  1-1

Bogdani 34′ / Espozito 10′

KOMENTI LIVE:

PENALLTITË:

SKELA: SHËNON

KARBONE: SHËNON

DURO: PRET KIMENTI

BONANI: SHËNON

ALIAJ: SHËNON

FITON ITALIA 3-2 ME PENALLTI! / I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.