Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Thyerja e stolave në Air Albania, Rama: Këta lloj katërkëmbëshash të mbyllen pas hekurave

Thyerja e stolave në Air Albania, Rama: Këta lloj

Kryeministri Edi Rama, ka reguar ashpër pasi tifozët gjatë ndeshjes Tirana-Kukësi, kanë thyer stolat e stadiumit të ri “Air Albania Stadium”.

Rama shkruan se këta katërkëmbësha, si i quan ai, duhet të mbyllen pas hekurave të mos lejohen të futen më në stadium.

Reagimi i Ramës:

Uroj që një orë e më parë, këta lloj katërkëmbëshash të mbyllen pas hekurave që zgjaten deri në tavan dhe të ndalohen përgjithnjë të hynë në stadiumet tona, bash ashtu siç e parashikojnë NENET E REJA të Kodit Penal të Republikës së Shqipërisë KUNDËR DHUNËS NË SPORT?/ I.M-Dritare.net