Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Testohen 3 raste/ Ministria e Shëndetësisë: Shqipëria e paprekur nga koronavirusi i ri

Testohen 3 raste/ Ministria e Shëndetësisë: Shqipëria e

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale informon se mëngjesin e sotëm ka përfunduar testimi i tre rasteve të reja të dyshuara në laboratorin e virologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, me histori udhëtimi me vendet e prekura nga koronavirusi COVID-19, të cilat kanë rezultuar negative.

Deri në këto momente janë testuar 26 raste për koronavirusin e ri./E.B-dritare.net