Terrorizimi i qytetarëve për tërmet shkatërrues është veper penale, dënohet deri në 5 vite burg

Qytetarët e Tiranës, e të Durrësit kanë mbushur rrugët të terrorizuar, pasi disa media dhe pastime në rrjetet sociale kanë përhapur panik për një tërmet të fortë në orën 23:30.

Në fakt, tërmetet janë e vetmja dukuri e cila nuk mund të parashikohet.

LEXO DHE :  Policia te Teatri Kombëtar. Artistë dhe aktivistë ngujohen në godinë

Perhapja e njoftimeve te qellimshme per te shkaktuar panik , eshte veper penale dhe denohet deri me 5 vjet.

Duhet te veprojne strukturat perkatese, policia, prokuroria, SHISH etj, per kete lajm qe ka nxjerre Tiranen e Durresin ne rruge./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.