Na ndiqni edhe në

Shenja Juaj

Sipas shenjës së horoskopit, ja si t’i mbani flokët këtë sezon

Sipas shenjës së horoskopit, ja si t’i mbani flokët

Nuk keni shumë ide si t’i kapni flokët këtë sezon? Zbuloni çfarë ju përshtatet me shenjën e horoskopit e për pasojë me karakterin tuaj. Dashi: Një model flokësh i thjeshtë për t’u mbajtur. Duke qenë se jeni mjaft të angazhuara ju duhet patjetër një model i thjeshtë flokësh dhe që nuk kërkon shumë përkujdes. Demi: Dy fije para. Kapini flokët topuz dhe lëshoni dy fije. Sipas Dritare.net, do dukeni bukur dhe do ndiheni mirë. Binjakët: Gjysmë të kapura. Ju të pavendosurit e zodiakut jeni përherë në mëdyshje për t’i mbajtur flokët lëshuar ose për t’i kapur. Këtë sezon mbajini gjysmë të kapura dhe do ndiheni më mirë. Gaforrja: Bisht kali i gjatë. Modeli i Ariana Grande do ju shkojë shumë, jo vetëm se ajo është gaforre, por ky është një model ikonik që përfaqëson personalitetin e paduruar tuajin. Luani: Kaçurrela natyralë. Ashtu si shenja që ju karakterizon, mbajini edhe ju flokët me kaçurrela natyrale dhe shumë volum. Virgjëresha: Topuzi i rregullt. Për ju që nuk ju pëlqen të tërhiqni shumë vëmendjen, topuzi i thjeshtë është ideali për këtë sezon. Peshorja: Space Buns (dy topuzë). Duke qenë se ju jeni persona që doni përherë ekuilibër, ky model flokësh simetrik është perfekt. Akrepi: Gërsheti seksi. Ju doni të dukeni përherë seksi dhe gërsheti që mban shpesh Zandaya, është më i përshtatshmi për këtë sezon. Shigjetari: Bisht kali origjinal. Ju jeni shumë kureshtare dhe inteligjente. Sfidat nuk ju trembin aspak dhe për të realizuar gjithçka që doni zgjidhni t’i mbani flokët bisht. Bricjapi: Një model flokësh i rregulluar mirë. Disiplina dhe kontrolli i vetvetes janë thelbësore për ju. Kur i vini vetes një qëllim jeni të gatshme ta ndiqni atë me çdo kush. Një model flokësh i shtrënguar, siç është edhe topuzi sipër, është ideali. Ujori: Një ngjyrë flokësh e veçantë. E ku ka më mirë se një ngjyrë flokësh e veçantë për të rënë më shumë në sy? Zgjidhni një blu, gri apo rozë gold. Peshqit: Një detaj artistik. Ju jeni romantike dhe kreative në përgjithësi kështu që edhe për flokët ju duhet diçka origjinale. Vendosni ndonjë aksesor të këndshëm dhe do shkëlqeni. /A.S-Dritare.net