Shkenca jep lajmin e mirë për të gjithë ata që kanë humbur shikimin

 

Shkenca është gjithnjë e në evoluim. Pas një studimi të bërë në Itali, këtë herë një lajm i mirë vjen për të gjithë ata që kanë probleme me shikimin. Rezultati: një elektrodë e veçantë e vendosur brenda nervit optik, dërgon pamje vizuale direk në tru, pa qenë nevoja të shohësh me sy. Fillimisht ky eksperiment u zhvillua te kafshët, konkretisht te lepujt. Por studiuesit janë shprehur optimistë se do të nisin provat te njerëzish shumë shpejt./L.F-dritare.net

LEXO DHE :  Foto/ Trafik i rënduar në Laprakë

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.