Shkatërrohet banda shqiptare që bëri kërdinë në Francë, sekuestrohet një pasuri e tërë

Nëntë shqiptarë janë arrestuar gjatë një operacioni me mbi 130 policë në Montpellier në Francë.

Operacioni i nisur prej disa kohësh ka vënë në pranga shqiptarëve, mes tyre edhe minorenë, të cilët akuzohen për më shumë se 70 vjedhje.

LEXO DHE :  Komisioneri për Zgjerim flet pas Konferencës së Donatorëve: Korrupsioni nuk do të tolerohet

Ndërkohë në banesat e shqiptarëve janë sekuestruar një pasurie tërë; ora të shtrenjta, bizhuteri, makina dhe sende të tjera me vlerë.

Ajo çka e rëndon më shumë situatën e skifterëve shqiptarë është se në disa banesa janë sekuestruar edhe armë zjarri. /e.k-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.