Na ndiqni edhe në

Arkiv

Ronaldo kthen hotelet në karantina për pacientët me koronavirus

Ronaldo kthen hotelet në karantina për pacientët me koronavirus
Ylli i futbollit, Christiano Ronaldo i bashkohet luftës ndaj koronavirusit.

Ronaldo ka njoftuar se do t’i shndërrojë hotelet e tij në karantina për të trajtuar pacientët me Covid-19. Ai gjithashtu tha se, objekti do të përdoret pa pagesë. Do të jetë ylli i Juventusit që do të paguajë mjekët dhe infermierët.

Më herët, Cristiano Ronaldo postoi një mesazh emocional, duke u bërë thirrje fansave të tij që të ndjekin udhëzimet e Organizatës Botërore të Shëndetit (OBSH) kur bëhet fjalë për masat paraprake kundër Covid-19. /K.C/dritare.net