Rama flet për Kosovën: Ndarja e karrigeve po merr më shumë rëndësi se shteti

Kryeministri Edi Rama në fjalën e fundit të 2019, nuk ka lënë pa përmendur edhe Kosovën, dhe mosmarrëveshjet atje për krijimin e qeverisë së re.

Rama ka shënjestruar Lëvizjen Vetëvendosje, dhe LDK, duke thënë se ndarja e karrigeve ka më shumë rëndësi sesa Kosova.

“Shengeni Rajonal nuk është një Jugosllavi e re, siç thonë ata që nuk bëjnë dot as një qeveri me dy parti), në Kosovën që e duan aq shumë. Sepse mesa duket kur vjen puna tek bashkimi i forcave për ta qeverisur Kosovën, ndarja e karrigeve ka më shumë rëndësi se Kosova e mbetur në udhëkryq, pa strategji e pa qeveri. Po shyqyr janë të bashkuar bukur mirë, pa dallim partie e madje edhe me do ustallarë në Tiranë, për ta hedhur Kosovën kundër “vëllaut të Vuqiqit” në Shqipëri, duke i’a prishur gjakun dhe errur sytë njereëzve në Kosovë, me dokrra patetike e me rrena patriotike.  “-tha ndër të tjera Rama./ I.M-Dritare.net

LEXO DHE :  Koronavirus/ Ja sa do të zgjasë epidemia në Itali!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.