QSUT duhet mbyllur/ Vasili thirrje Ramës: Lërja në dorë specialistëve

Sot kryeministri Rama, inspektoi godinat në qendrën spitalore ‘Nënë Tereza’ pas tërmetit të 26 nëntorit, së bashku me ministren e shëndetësisë, Ogerta Manastirliu. Në lidhje me këtë çështje, nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, tha se pas verifikimit të institutit të ndërtimit, në godinë nuk duhet të zhvillohet aktiviteti derisa të riparohet. Ai i bëri thirrje Ramës, që këtë çështje t’ua lërë në dorë specialistëve.

“A mund të bëhen shaka e lojëra të tilla me objekte kaq delikate si shkollat e spitalet ku hyjnë me mijëra njerëz? Kjo është situatë skandaloze, qeveria s’ka përgjegjshmëri edhe kur bëhet fjalë për jetë njerëzish.

LEXO DHE :  Meta i drejtohet zyrtarisht Venecias, për zgjedhjen e dy anëtarëve të Kushtetueses

Shaka të tilla me jetë njerëzish mos bëj, boll më. Sot inspektimet duhet të jenë rigoroze, shteruese dhe garantuese.

Përgjegjësi shumë e madhe duhet të jenë edhe projektet e rehabilitimit dhe rigarantimit të sigurisë. Rama të mbyllë gojën e të pushojë e tua lërë në dorë specialistëve”, tha Vasli./L.F-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.