Na ndiqni edhe në

Sport

PSG pa yjet bën spektakël dhe shënon 4 gola

PSG pa yjet bën spektakël dhe shënon 4 gola

Edhe pse me mungesa të rëndësishme, si Neymar e Mbappe, sërish PSG në Francë tregon se nuk ka rivalë, duke marrë një fitore të pastër 4-0 ndaj St.Etienne.

Golin e parë e ëshnoi Julian Draxler në minutën e 22-të. Në fillim të pjesës së dytë parizienët fituan një 11-metërsh që u shndërrua në gol nga Edinson Cavani, ndërsa për të kompletuar fitoren e thellë të vendasve shënuan edhe Di Maria dhe Dyabi.

Më këtë sukses, PSG  ngjitet në kuotën e 15 pikëve, me 5 fitore në po kaq ndeshje./ I.M-Dritare.net