PS dorëzon pranë KQZ kërkesën për t’u regjistruar në zgjedhje

Partia Socialiste është e vendosur të shkojë në zgjedhje pa opozitën.

Socialistët ka dorëzuar ditën e sotme pranë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, kërkesën për regjistrim në zgjedhjet lokale të 30 qershorit.

Kërkesa mban firmën e Sekretares për Koordinim Elektoral, Blerina Gjylametit.

LEXO DHE :  Nuk u çelën negociatat/ Ja kur do të mbahen zgjedhjet parlamentare në Maqedoninë e Veriut!

Ndërkohë, opozita është shprehur se do të bojkotojë zgjedhjet e qershorit dhe se do të vijonë me protesta./E.B-dritare.net

1 Koment

  1. Ku e shihni kerkesen per tu rregjistruar per zgjedhjet vendore?
    DOREZOHEN VETEMDOKUMENTACIONI QE DUHET TE SHOQEROJE KERKESEN.
    EDHE UNE DO DOREZOJ DOKUMENTACIONIN PE KERKESE PER RREGJISTRI PASI NUK DO MARR PJESE NE ZGJEDHJET E QERSHORIT 2019.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.