Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Protesta e 25 majit, gazetari: Do trefishohet numri i policëve, ja skenari!

Protesta e 25 majit, gazetari: Do trefishohet numri i policëve, ja skenari!

Të shtunën do të jetë protesta e 6 kombëtare e opozitës, ndërkohë Godina e Kryeministrisë është rrethuar me gardh metalik që prej pasdites së sotme.

Gjithashtu është rrethuar edhe parlamenti, dhe shtyllat rreth godinave janë lyer me graso.

Gazetari Lorenc Vangjeli i ftuar në emisionin “Opinion”  ka zbuluar një skenar paraprak të masave të para për protestën e së shtunës.

“Më datë 25 në vend të 1500 policëve, qeveria do të vendosë 4 apo 5 mijë. Nuk është vendosur akoma përfundimisht”, u shpreh Vangjeli./e.k-Dritare.net