Na ndiqni edhe në

Politikë

Opozita: Listat të hapen 100%. Ndryshimet e tjera, prishin marrëveshjen!

Opozita: Listat të hapen 100%. Ndryshimet e tjera, prishin

Në Pallatin e Kongreseve, po vijon mbledhja e Këshillit Politik, për listat e hapura dhe koalicionet. Mësohet se opozita, ka propozuar amendament kushtueses për hapjen e listave 100%. Çdo ndryshim tjetër, sipas opozitës jashtë parlamentare, i njëanshëm është i papranueshëm, prish marrëveshjet e 5 Qershorit dhe 14 Janarit./L.F-dritare.net