Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Përfundon ndeshja, 0 me 2 për Francën

Përfundon ndeshja, 0 me 2 për Francën

Ka përfunduar ndeshja Shqipëri-Francë, në sfidën inaguruese të stadiumit “Air Albania”. Franca ka mposhtur Shqipërinë me rezultatin 2 me 0. Goli i parë u shënua në minutën e 9 ndërsa gali i dytë në minutën e 30.

E gjithë ndeshja është shoqëruar me një atmoferë entuziaste, dhe tifozat kuq e zi mbështetën kombëtren deri në minutën e fundit./E.B-dritare.net