Na ndiqni edhe në

Arkiv

Përdorën pasaporta false, arrestohen Ronaldinjo dhe i vëllai

Përdorën pasaporta false, arrestohen Ronaldinjo dhe i vëllai
Është shoqëruar në polici legjenda e Barcelonës, Ronaldinjo. Mësohet se ai përdori pasaportë false për të hyrë  në Paraguaji dhe për pasojë u arrestua nga policia, shkruan dritare.net

Legjenda e Barcelonës, i cili u kurorëzua si "Lojtari i vitit" në FIFA, në 2004 dhe 2005, është marrë në pyetje së bashku me vëllanë e tij, Roberto Assis. Pasaportat u gjetën nga zyrtarë, në hotel, dhe mbanin emrat e Ronaldinjos dhe vëllait të tij, por me kombësi paraguaneze./K.C/drtiare.net