Partizani shpallet kampion, mund Kukësin

 

Partizani u shpall kampion i Superkupës së Shqipërisë, teksa mundi në finale me shifrat 4-2 Kukësin, në takimin e luajtur në “Elbasan Arena”.

Dy pjesët e para u mbyllën me rezultatin 2-2, ndërsa ndehja shkoi në 30 minuta shtesë  ku Partizani shënoi edhe dy gola të tjerë.

LEXO DHE :  The Sun në kryetitull: Kosova, me zemër

Për Kukësin shënoi dy herë Musta, në minutat 39 dhe 56, ndërsa për Partizanin Mala në minutë ne gjashtë, dhe Braun një tripletë në 88′, 94′, 99′

FT | Partizani-Kukësi 4-2

GOL: Mala 6′, Braun 88′, 94′, 99′ / Musta 39′, 56′./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.