Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Pedagogu në protestë: Kryeministri është piktor, nuk i njeh mirë numrat si ne!

Pedagogu në protestë: Kryeministri është piktor, nuk i njeh

Pedagogët po zhvillojnë sot një protestë për kushtet e punës, ndërsa kanë kërkuar plotësimin e një sërë kushtesh. Në të kundërt, pedagogët paralajmëruan për bojkot.

Pedagogu Aleksandër Petri tha se ata do të pre

“Rrugës kur vija ngrita kokën se mos shikoja ndonjë nga satelitët. Zoti kryeministër ndoshta nuk di të lozë me numrat si ne të Shkencave, sepse është piktor.

Mund ta bëjë 25 është i mirëpritur jo 50 brenda vitit. Nëse e bën 75 ne nuk e kundërshtojmë.

Do presim dhe 13 ditë të tjera dhe në datë 17 ne nuk do të hyjmë në auditore për të filluar vitin e ri shkollor. Ne e kishim vendosur podiumin atje por e ulëm sepse këtu nuk ka drejtues. Jemi një grup i vogël që kemi bërë organizimin”, tha zoti Petri./L.F-dritare.net