Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Gramsh/ Helmohen 2 ushtarë në Uzinën e armëve.Transportohen me helikopter te spitali i Traumës!

Gramsh/ Helmohen 2 ushtarë në Uzinën e armëve.Transportohen

Një incident ka ndodhur në Uzinën Mekanike të Gramshit, ku janë helmuar dy ushtarë. Ministria e Mbrojtjes ka konfirmuar se ushtarët janë transportuar me helikopter për në spitalin e Traumës në Tiranë për të marrë trajtim mjekësor. Ndërkohë një grup ekspertësh janë nisur nga Ministria e Mbrojtjes dhe e Brendshme drejt Uzinës./M.T/dritare.net