Nëse doni të kurseni para, ndaloni së bëri këto gjëra!

Me siguri ju ndodh shpesh që ende pa përfunduar muaji portofoli juaj është zbrazur. Epo në këto raste vlen më së miri shprehja se paratë vijnë me shpejtësinë e breshkës, e ikin me shpejtësinë e lepurit. Nëse edhe ju bëni pjesë të ky grup njerëzish, atëherë mbani shënim. Dritare.net ju sjell disa këshilla, se si të kurseni para. Nëse nuk jeni nga ata njerëz që ia dalin të vënë disa kursime mënjanë në fund të muajit, të paktën mësoni se si mos t’i shpenzoni me gjëra të kota.

LEXO DHE :  Ministri Klosi mes banorëve të prekur nga tërmeti: Plan afatgjatë strehimi, asnjë diferencim mes banorëve

Shmangni sa më shumë drekat apo darkat jashtë shtëpisë

Hiqni dorë nga blerja e biletave të lotarisë

Pushimet bëhen edhe me pak para. Kurrë mos rezervoni hotelin e parë që iu del para. bëni gjithmonë kërkime.

Blerjet që nuk janë urgjente, bëjini përgjatë sezonit të ofertave

Të apasionuar pas palestrës? Kursejini ato para dhe bëni ushtrime dhe vrap në natyrë.

Shmangni blerjet impulsive

Blerja e produkteve që i dispononi në shtëpi.

Përshembull gota plastike. Nuk ka kuptim t’i blini t’i hidhni dhe pastaj t’i blini përsëri. /L.F-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.