Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Negociatat/ Edhe Cipras e quan gabim historik të BE

Negociatat/ Edhe Cipras e quan gabim historik të BE

Ish-kryeministri i Greqisë, njëherësh kreu i SYRIZA-s, Aleksis Cipras ka thënë se BE ka bërë një gabim historik, pasi nuk i ka hapur negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

“Ajo që bëri Bashkimi Evropian është e padrejtë dhe shpresoj që së shpejti të kuptojë se ka bërë një gabim historik”-ka thënë Cipras për TV Krit.

Pjesa më e madhe e liderve të BE, por edhe institucionet e unionit kanë kritikuar Francës e Macron për veton e negociatave./ I.M-Dritare.net