Negociatat/ Edhe Cipras e quan gabim historik të BE

Ish-kryeministri i Greqisë, njëherësh kreu i SYRIZA-s, Aleksis Cipras ka thënë se BE ka bërë një gabim historik, pasi nuk i ka hapur negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

“Ajo që bëri Bashkimi Evropian është e padrejtë dhe shpresoj që së shpejti të kuptojë se ka bërë një gabim historik”-ka thënë Cipras për TV Krit.

LEXO DHE :  U tërhoq nga detyrat mbretërore pas skandaleve, princi Andrew del në publik për herë të parë

Pjesa më e madhe e liderve të BE, por edhe institucionet e unionit kanë kritikuar Francës e Macron për veton e negociatave./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.