Na ndiqni edhe në

Arkiv

Në gjendje të rëndë nga koronavirusi, vdes presidenti i shoqatës mjekësore në Itali

Në gjendje të rëndë nga koronavirusi, vdes presidenti i
Presidenti i Urdhrit të Mjekut në provincën Varese dhe mjeku i përgjithshëm në Busto Arisizio, Roberto Stella, ka ndërruar jetë mbrëmë në spitalin e Como-s, ku u shtrua pas komplikimeve me frymëmarrjen, pasi u infektua nga koronavirusi, shkruajnë mediet italiane.

Lajmi u konfirmua nga kryetari i bashkisë së Busto Arsizio, Emanuele Antonelli. Gjendja e mjekut 67-vjeçar ishte përkeqësuar në orët e fundit, e për pasojë ndërroi jetë, informon dritare.net

Situata në Itali paraqitet e rëndë. Deri sot janë 8,514 infektuar dhe kanë ndërruar jetë 631 persona në gjithë Italinë./K.C/dritare.net