Meta sot në Prokurori, do pyetet për padinë ndaj Ardian Dvoranit

Presidenti Ilir Meta është thirrur në Prokurorinë e Përgjithshme, ku do të merret në pyetje në lidhje me kallëzimin ndaj kreut të Këshillit të Emërimeve të Drejtësi, Ardian Dvorani.

Mësohet se Meta do të paraqitet sot në orën 12:00, pranë Prokurorisë.

LEXO DHE :  Koha për t’u ringritur/ Demi Lovato një frymëzim në çmimet Grammy!

Kujtojmë që kreu i shtetit paditi kreun i KED, për akuzat e “Shpërdorimit të detyrës” dhe “Përvetësimin e titullit apo detyrës shtetërore”./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.