Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Meta sot në Prokurori, do pyetet për padinë ndaj Ardian Dvoranit

Meta sot në Prokurori, do pyetet për padinë ndaj Ardian Dvoranit
Presidenti Ilir Meta është thirrur në Prokurorinë e Përgjithshme, ku do të merret në pyetje në lidhje me kallëzimin ndaj kreut të Këshillit të Emërimeve të Drejtësi, Ardian Dvorani.

Mësohet se Meta do të paraqitet sot në orën 12:00, pranë Prokurorisë.

Kujtojmë që kreu i shtetit paditi kreun i KED, për akuzat e “Shpërdorimit të detyrës” dhe “Përvetësimin e titullit apo detyrës shtetërore”./E.B-dritare.net