Meta poston foto me nobelisten e Paqes: Shembull frymëzimi për demokraci

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka postuar foto në Facebook me nobelisten e Paqes, Aung San Suu Kyi. Meta shkruan se, Suu Kyi është një shembull frymëzimi për demokraci në mbarë botën.

LEXO DHE :  1.15 miliardë eurot e mbledhura në konferencën e donatorëve, Meta: Uroj të shkojnë aty ku duhet!

“Ishte kënaqësi të takoja sot Nobelisten e Paqes të mirënjohur, Aung San Suu Kyi, zonjë e jashtëzakonshme dhe shembull frymëzimi për demokraci në mbarë botën!”,-shkruan Meta./K.C/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.