Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Meta poston foto me nobelisten e Paqes: Shembull frymëzimi për demokraci

Meta poston foto me nobelisten e Paqes: Shembull frymëzimi për
Presidenti i vendit, Ilir Meta ka postuar foto në Facebook me nobelisten e Paqes, Aung San Suu Kyi. Meta shkruan se, Suu Kyi është një shembull frymëzimi për demokraci në mbarë botën.

"Ishte kënaqësi të takoja sot Nobelisten e Paqes të mirënjohur, Aung San Suu Kyi, zonjë e jashtëzakonshme dhe shembull frymëzimi për demokraci në mbarë botën!",-shkruan Meta./K.C/dritare.net