Meta: Opozita e la Presidentin të ekspozuar ndaj një bande

I ftuar në emisionin “Opinion”, kreu i shtetit, Ilir Meta ka hedhur akuza ndaj opozitës, duke thënë se, me braktisjen e Parlamentit, ajo e kanë lënë presidentin të ekspozuar përpara një bande.

“PD dhe LSI janë më shumë pranë qeverisë se sa Presidentit. Me ato akte e veprime qe kane bere deri tani, siç është dhe djegia e mandateve, e dëshmon këtë. PD dhe LSI i kane lënë rruge të hapur kapjes se institucioneve nga Rama. PD dhe LSI e kane lënë Presidentin e ekspozuar ndaj një bande.

Por unë do flas dhe me popullin dhe ta dinë mirë se unë nuk jam i vetëm. Unë kam popullin dhe do flas me ta. Një deklarate bëra në Pogradec dhe doli ne 1 mije media ndërkombëtare, ndaj e them që e dinë mirë ata kur flet Ilir Meta dhe i drejtohet popullit.”,- tha Meta./K.C/dritare.net

 

LEXO DHE :  Virusi/Hong Kongu mbyll kufijtë me Kinën, Franca dërgon avion për të evakuuar qytetarët e saj  

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

1 Koment

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.