Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Meta me tone të ashpra: Populli të mbrojë kushtetutën

Meta me tone të ashpra: Populli të mbrojë kushtetutën

Me tone të ashpra, si asnjëherë më parë  Presidenti Ilir Meta në një deklaratë të jashtëzakonshme ka bërë thirrje që populli shqiptar të mbrojë kushtetutën e vendit.

Presidenti Meta ka thënë se ai do ta mbrojë kushtetutën dhe demokracinë deri në fund, duke thënë se qeveria dhe parlamenti janë shkrirë në një dhe po dëmtojnë rëndë themelet e shtetit.

Meta tha se referendumi i popullit është rruga e vetme për zgjidhjen e kësaj situate./ I.M-Dritare.net