Meta: krimi ekziston në çdo shoqëri, opozita të mos e polarizojë

Presidenti Ilir Meta, në një intervistë për “Report Tv” ka folur në lidhje me kriminalitetin në vend.

Meta është shprehur se krimi ndodhë në çdo shoqëri, por opozita nuk duhet ta polarizojë atë,

“Kriminaliteti është një betejë jo e thjeshtë dhe sigurisht që polarizimi edhe i këtij fenomeni nuk ndihmon në forcimin e institucioneve të shtetit, në forcimin e pavarësisë së institucioneve të drejtësisë dhe ligjzbatuese”, shprehet Presidenti Ilir Meta.

“Përkundrazi, ai në vend që të përqendrojë energjinë pozitive të të gjithëve, pra qoftë të mazhorancës, qoftë të qeverisë, qoftë të opozitës si një institucion në lokalizimin dhe goditjen serioze të krimit, për shkak të polarizimit dëmton besueshmërinë e kësaj lufte dhe në këtë mënyrë nuk ndihmojnë në forcimin e autoritetit as të shtetit as të ligjit”, ka shtuar kreu i shtetit në një intervistë në emisionin “5 pyetjet” me gazetarin Ilir Babaramo./ I.M-Dritare.net

LEXO DHE :  Video/ Pas tre muajsh rikthehen nga Italia 2 të mbijetuarit e tërmetit të 26 nëntorit

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.