Masa në aeroportin e Rinasit kundër virusit, 25 shtetas kinezë i nënshtrohen kontrollit

Në aeroportin e Rinasit, janë ndërmarrë masa kundër virusit kinez. 25 shtetas nga Kina, i janë nënshtruar kontrolleve mjekësore, por kanë rezultuar pa probleme. Në aeroport janë shtuar mjekët gjithashtu janë krijuar hapësira me pajisje për kontrollet shëndetësore. Këto janë masa parandaluese, ndonëse Shqipëria është një vend me risk të ulët për përhapjen e këtij virusi./L.F-dritare.net

LEXO DHE :  Rama; Ja si do të bëhet transparenca e fondeve për rindërtimin e vendit!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.