Lobimi në SHBA/ Prokuroria merr të pandehur Lulzim Bashën

Prokuroria e Tiranës ka thirrur kryetarin e PD-së, Lulzim Basha për të dëshmuar në datë 17 Qershor, në lidhje me lobimin në SHBA.

Në fletëthirrjen e Prokurorisë shkruhet se Basha po thirret me cilësinë e të pandehurit, ku do të njoftohet për akuzën.

Përveç Bashës, për këtë çështje janë proceduar Arben Ristani dhe Ilir Dervishi. Sipas prokurorëve Ervin Karanxha, Gjergji Tako dhe Kolë Hysenaj, tre të pandehurit kanë kryer vepra penale të parashikuara nga nenet 190/3 dhe 287/ç të Kodit Penal./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  A do të të mungojë Meghan dhe Harry? Përgjigja e dukeshë Kamilës ngjall shumë dyshime!

 

 

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.