Na ndiqni edhe në

Arkiv

Liga e Kampionëve/ Shtyhet ndeshja Manchester City-Real Madrid

Liga e Kampionëve/ Shtyhet ndeshja Manchester City-Real Madrid
Ndeshja mes Manchester City-t dhe Real Madridit, në Ligën e Kampioneve, e planifikuar të luhej të martën e 17 marsit është shtyrë, shkruan BBC

Vendimi, i konfirmuar nga Uefa, vjen pasi skuadra e Real Madrid-it hyri në karantinë për shkak të koronavirusit. Edhe ndeshja e dytë mes Juventusit dhe Lyonit është shtyrë, informon dritare.net

Skuadra e Juves gjithashtu do të kalojë dy javë në karantinë, pasi mbrojtësi Daniele Rugani testoi pozitiv për virusin./K.C/dritare.net