Kush është më e bukur, Malala apo Kardashian?

Malala Yousafzai dhe Kylie Jenner e familjes Kardashian, mbushën të dyja 18 vjeç, së fundmi.

Njëra mori si dhuratë një Ferrari dhe shpenzoi mijëra dollarë, në operacione plastike.

Tjetra, u vlerësua me çmimin Nobel për Paqe, pasi i mbijetoi sulmit me armë nga talebanët dhe hapi një shkollë për refugjatët sirianë.

LEXO DHE :  Koronavirusi dëmton ekonominë italiane, Milano humb 30 miliardë euro

Çfarë të trishton, është se media mbulon një nga këto ngjarje si “breaking news”. Kardashianet bëjnë lajm. Malala jo.

Pse ndodh kjo?

A nuk ju duket Malala, 1000 herë më e bukur se Kardashiania e vogël?/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.