Kujdes udhëtimin në Itali deri ne 30 maj!

Ministria e Brendshme italiane ka dekretuar një urdhër, ku në bazë të së cilit prej mesnatës së datës 10 maj e deri në mesnatën e 30 majit, është vendosur që shteti Italian të pezullojë Traktatin Shengen e të rivendosë kontrollin e policisë në kufijtë e brendshëm, tokësor, detar e ajror.

Ky dekret është lëshuar për të garantuar sigurinë në zhvillimin e rregullt të punimeve të Samitit të vendeve G7 që do të zhvillohet më 11-13 maj në qytetin e Barit e në Taormina më 26-27 maj.

LEXO DHE :  Italia përhap virusin edhe në Angli, konfirmohen dy raste të reja

Të gjithë udhëtarët duhet të mbërrijnë në aeroporte, porte dhe pika kufitare tokësore para orarit të nisjes së linjave, për shkak të kontrollit./dritare.net

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.