Na ndiqni edhe në

Kosova

Pas formimit të qeverisë së re në Kosovë, Richard Grenell: Pres fillimin e dialogut me Serbinë!

Pas formimit të qeverisë së re në Kosovë, Richard

I dërguari i posaçëm për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell ,ka reaguar pas miratimit të qeverisë së re në Kosovë. Në deklaratën e tij thuhet se pret që qeveria të fillojë dialogun me Serbinë!

“E mirëpres Qeverinë e re të Kosovës dhe mezi pres që të rifillojë partneriteti me ta në dialogun me Serbinë”, thuhet në deklaratën e Grenell./L.F-dritare.net