Klosi: Shqipëria ka pronotuar për këtë verë 300 chartera

Ministri i Turizmit, Blendi Klosi ftuar në “Arena” nga Dritan Hila bëri me dije se përveç zënies së të gjitha dhomave të hoteleve, këtë vit në Shqipëri janë prenotuar 300 charter-a.

Klosi: Është fakt që Shqipëria ka pronotuar për këtë verë, 300 charter. Disa herë më shumë se një vit më parë dhe shumë më shumë se disa vite më parë. Sot kemi arritur në momentin ku nuk kemi më dhoma. Ajo që është e rëndësishme të theksojmë që ka filluar plazhi 150 ditor në Shqipëri dhe po shkohet drejt 160, 170 ditor. Ju garantoj se 10 ditë më shumë janë para shumë më shumë. Është larmia e madhe e turistëve të huajnë që vijnë për plazh para sezonit dhe kjo do të ndryshojë edhe mentalitetin e turistëve shqiptarë./Oranews/

LEXO DHE :  Kontroll masiv për drogë, forca të shumta policie aksion në gjithë vendin

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.