KLGJ refuzon kthimin në detyrë të gjyqtarit, pas skandalit seksual

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka refuzuar kërkesat e gjyqtarit Guximtar Boçit për t’u rikthyer në detyrë, pas skandalit seksual të 2016, ku u shkarkua si gjyqtar.

Ai e kishte dërguar kërkesat e rikthimit në detyrë  në 2017 dhe 2018, por nuk u morën në shqyrtim.

LEXO DHE :  Rama u ofron punë në ndërtim të rinjve që rrinin në kafe, ja si i përgjigjen ata!

Boçi u shkarkua pasi një emision investigativ bëri publike fakte të përfshirjes së tij në skandale seksuale dhe korrupsion pasive./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.