Kjo histori do t’ju bëjë të vlerësoni çdo të mirë që ju ka dhënë jeta!

Pasi të shikoni këtë foto, mendoni edhe një herë për jetën tuaj dhe vlerësoni të gjitha të mirat që keni. Një nënë nga Teksasi, ndau në rrjetet sociale një fotografi të djalit të saj 4 vjeçar, i cili vuan nga leuçemia. E gjithë familja është sëmurë nga kjo sprovë e rëndë me të cilën e ka sfiduar jeta. Fëmijët e tjerë luajnë në park, ndërsa Beckett vuan nga çdo ditë nga kanceri. Pranë tij në çdo moment ka qëndruar edhe motra e tij, 5-vjeçarja Aubrey. Në foto dallohet teksa i vogli vuan nga të vjellat, ndërsa e motra i qëndron pranë duke i fërkuar shpinën.

LEXO DHE :  Ja kush e implikoi në krim Henri Çilin!

Aubrey ka qëndruar pranë tij në spital dhe në shtëpi. Në fillim, ajo nuk e kuptonte pse vëllai i saj flinte gjatë gjithë kohës, nuk mund të shëtiste vetë dhe nuk pse nuk mund të shkonte në shkollë.

“Një familje e bashkuar, duke parë vetëm me shpresë dhe pozitivitet, është ajo që mund të na shpëtojë nga kjo situatë e hidhur”u shpreh nëna e dy fëmijëve./L.F-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.