Këto janë ushqimet e sezonit, më të shëndetshme për gratë!

Kur bëhet fjalë për ushqyerjen, nevojat e grave dhe burrave ndryshojnë. Për shembull, gratë kanë nevojë për hekur më shumë sesa meshkujt. Gratë shtatzëna dhe ato me gji kanë nevoja specifike të ushqimit. Ato kanë nevojë për vitamina e minerale.

Pra ekzistojnë një mori dallimesh mes ushqyerjes së një mashkulli dhe një femre. Ekspertët ushqimorë, kanë bërë një listë të ushqimeve të stinës, që një grua duhet të konsumojë, për një shëndet më të mirë. Shihni në galerinë më poshtë./E.B-dritare.net

LEXO DHE :  Blendi Fevziu bëhet nostalgjik, publikon fotot e 16 vjetëve më parë kur ishte në  Pekin

Qershi

Qershi

Arra

Arra

Avokado

Avokado

Kumbulla të thata

Kumbulla të thata

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUPPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.