Kapet durrsaku i shumëkërkuar nga drejtësia italiane

policia durres

Një shtetas shqiptar i kërkuar nga drejtësia italiane, është arrestuar nga policia e Durrësit.

Në kuadër të operacionit “Ekstradimi”, u kap me qëllim ekstradimi drejt Italisë, i kërkuari për trafikim të drogave të forta dhe pjesëmarrje në organizatë kriminale, shtetasi S.J., banues në Durrës.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma, pasi Gjykata e Cagliarit, Itali.

LEXO DHE :  Humbi djalin nga tërmeti/ Babai i Kristjan Preçit: Priste rrogën që të festonte datëlindjen e të ëmës

Atij i është caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg” për veprën penale “Drogë, Kokainë, Organizatë kriminale”.

Interpol Tirana në bashkëpunim me Interpol Romën po vijon veprimet për ekstradimin e këtij shtetasi drejt Italisë./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.