Na ndiqni edhe në

Arkiv

Jozefina Topalli: Basha tradhtoi demokratët, e ktheu partinë në biznes të familjes

Jozefina Topalli: Basha tradhtoi demokratët, e ktheu partinë në
Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, ka shkruar në Facebook se, lideri i opozitës, Lulzim Basha tradhtoi demokratët. Sipas Topallit, Basha e ka kthyer Partinë Demokratike në një biznes të familjes.

“Humbi sa here hyri ne zgjedhje, qe kur u shpall kryetar i PD, la vendin pa opozite, beri PD ( Partine e ëndrrave ) karneval, tradhtoi demokratet duke djeg mandatet e parlamentit, i dhuroi Rames te gjitha bashkitë dhe keshillat bashkiake, shpalli vetengrirjen dhe vrau votën ne partine, qe solli lirine e votës, zboi themelues, qendrëstare, autoritete e kontribues, shpartalloi çdo strukture të partisë të ngritur me sakrifica titanike, premtoi se nuk do lejonte zgjedhje me 30 qershor dhe beri sikur e harroj, premtoi se nuk do dorezonte bashkite dhe i leshoi pa asnje problem, premtoi se do kishte zgjedhje me 13 tetor meqe kishte fitu me 85% ..dhe beri sikur se mbante mend; premtoi ne çader se s’ka zgjedhje me Ramen dhe hyri ne qeveri me Ramen kryeministër, i doli zot listes se tij private , tha se mbante totalisht përgjegjësi dhe tani bën sikur ia kane sjell nga marsi.

Ktheu partine ne biznes te familjes…”, shkruan Topalli./K.C/dritare.net