Ja si do të jetë moti, sot!

Moti për ditën e sotme parashikohet i vranët në të gjithë territorin e vendit me intervale kthjellimesh prej orëve të vona të mbrëmjes.

Në pjesën bregdetare priten reshje shiu të herë pas hershme me intensitet të ulët dhe mesatar në formë shtrëngatash.

Në zonat kodrinore-malore priten reshje dëbore të herëpashershme dhe lokalisht të vazhdueshme me intensitet të ulët dhe mesatar. Po ashtu, do të ketë mjegull në orët e mëngjesit.

LEXO DHE :  Biznesmenia martohet me miliarderin grek, bën bashkë mbretërorët, yjet e Hollivudit dhe modës

Ngrica të forta paralajmërohen në zonat malore dhe akset rrugore për shkak të temperaturave të ulëta në vlerat minimale. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga -3 gradë celsius  në mëngjes, ndërsa mesdita  deri në 16 gradë celcius në mesditë./E.B-dritare.net 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.