Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Ja si do të jetë moti, sot!

Ja si do të jetë moti, sot!

Moti për ditën e sotme parashikohet i vranët në të gjithë territorin e vendit me intervale kthjellimesh prej orëve të vona të mbrëmjes.

Në pjesën bregdetare priten reshje shiu të herë pas hershme me intensitet të ulët dhe mesatar në formë shtrëngatash.

Në zonat kodrinore-malore priten reshje dëbore të herëpashershme dhe lokalisht të vazhdueshme me intensitet të ulët dhe mesatar. Po ashtu, do të ketë mjegull në orët e mëngjesit.

Ngrica të forta paralajmërohen në zonat malore dhe akset rrugore për shkak të temperaturave të ulëta në vlerat minimale. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga -3 gradë celsius  në mëngjes, ndërsa mesdita  deri në 16 gradë celcius në mesditë./E.B-dritare.net