Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Ja mënyra e zgjuar sesi mbretëresha Elizabeth qëndron ngrohtë në dimër!

Ja mënyra e zgjuar sesi mbretëresha Elizabeth qëndron

Dita e vizitës vjetore  të Mbretëreshës Elizabeth II në  Institutin e Grave në Sandringham, ishe një ditë shumë e ftohët janari. Pavarësisht këtij fakti, ajo gjeti një mënyrë të përsosur për të qëndruar ngrohët.

Ndërsa mbretëresha mbaroi takimin dhe shkoi në makinë, një nga punonjësit e stafit i solli një batanije me të cilën ajo mbuloi këmbët.

Kjo është diçka që mbretëresha nuk e bën për herë të parë. Ashtu si gjatë udhëtimit, ashtu dhe në takime, ajo sigurohet që të ketë marrë me vete batanijen për të qëndruar ngrohtë.

The-Queen-Prince-Philip-blankets-braemar

Pra, mos kini turp të merrni një batanije kudo shkoni, në këto ditë të ftohta është nevojë e pashmangshme./E.B-dritare.net