Ja kush e fitoi çmimin Nobel në fizikë!

Çmimi Nobel në fizikë i është dhënë tre shkencëtarëve. Kanadezit  James Peebles dhe dy zviceranëve  Michel Mayor dhe Didier Queloz. Studiuesi kanadez u vlerësua me 740,000 £  për zbulimet e tij teorike në lidhje me evolucionin e universit. Ndërsa gjysma e çmimit iu dha studiuesve zviceranë   për zbulimin e planetit të parë përtej sistemit tonë diellor./L.F-dritare.net

LEXO DHE :  Pyet logopeden/Vajzës 3-vjeçe ka nisur t'i mbahet goja. A është ky rast i belbëzimit?

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.