Ja ku do të ketë reshje shiu sot!

Edhe pse dita nisi me shi, paraditja do të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira kalimtare të cilat do të bëhen më të dukshme gjatë mesditës dhe orët në vijim. Më të fokusuara, vranësirat, do të jenë në zonat veriore, veriperëndimore dhe juglindje të vendit.

LEXO DHE :  Reshje afatshkurtra dhe rënie temperaturash. Ja si parashikohet moti sot!

Në këto zona vranësirat do të sjellin rrebeshe shiu të dendura. Mbrëmja rikthen sërish kthjellimet

Temperaturat e ajrit ulen do të luhatin nga 7 gradë celsius deri në 28 gradë celsius./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.